NET İNŞAAT

bursdegerlendirme05-10-2021
20-30 Eylül 2020 tarihleri arasında başvuruya açılan 2021-2022 eğitim-öğretim yılı içerisinde firmamız tarafından verilecek burslar(yarı dönem bursu,kitap bursu,tam dönem bursu) şeklinde kategorilendirildi.Başvuru yapan tüm adaylar sisteme dahil edildi. 

Sistem de bütçe arttığı takdirde bu dönem burs alamayan öğrenciler ile iletişime geçilecektir. Bu dönem burs almaya hak kazanan bursiyerler aşağıda ki kriterlere göre kategorilendirilip değerlendirmeleri tamamlandı.

  • Üniversitelerin Lisans Programlarını kazanmış olması ve kayıt yenileme işlemini tamamlaması
  • Babası vefat etmiş herhangi bir gelir kaynağı olmayan, mal varlığı bulunmayan, maddi durumu yetersiz olduğu belirlenen
  • Ailesi Dörtyol İlçesinde ikamet ediyor olması
  • Aile fertlerinde çalışmalarını engelleyici hastalık veya raporların bulunması durumu
  • Maddi yetersizlik

Şeklinde kriterler göz önünde bulundurularak bu yılki belirlenen bütçeden  başvuru yapanlar arasında kriterleri sağlayan öğrencilerden belge ve evrak inceleme işlemleri tamamlandı. Burs değerlendirmesinde başvuru yapan ihtiyaç sahibi öğrencilerin durumuna göre bursların dağılımı gerçekleştirilmektedir. Bu yıl yeni kurulan sistemimize oldukça yoğun burs talebi gelmiş, başvuru yapanlar arasında en çok ihtiyaç duyan, en zor durumda ki öğrencilerin tespiti ile sıralama yapılarak burs değerlendirilmesi yapılmıştır. 
Burs Türleri:
Burslar için başvurular ve değerlendirme  yalnızca 2021-2022 eğitim öğretim dönemini kapsamaktadır. Diğer yıllarda başvurulara tekrar açılacak ve değerlendirmeler yeni döneme göre yapılacaktır. Her yılın Eylül ayının son haftası burs başvuruları kabul edilecektir.

Yarı Dönem Bursu : Ekim,Kasım,Aralık,Ocak aylarını kapsayan burs türüdür. Bu bursu almaya hak kazanan bursiyerlere bursları toplu şekilde Ekim ayının ilk haftasında(5-10 Ekim) arasında hesaplarına yatırılacaktır.2021-2022 eğitim-öğretim döneminde yarı dönem olarak bir defaya mahsus yapılmaktadır.

Tam Dönem Bursu:Ekim,Kasım,Aralık,Ocak,Şubat,Mart,Nisan,Mayıs,Haziran aylarını kapsayan burs türüdür.Bu bursu almaya hak kazanan bursiyerlere bursları toplu şekilde ödenecektir.1.Dönem Bursu (Ekim,Kasım,Aralık,Ocak bursu ) Ekim ayının ilk haftasında aktarılacak. 2.Dönem Bursu(Şubat,Mart,Nisan,Mayıs,Haziran bursu) Şubat ayının son haftasında hesaplarına toplu şekilde aktarılacaktır.

Kitap bursu:Yılda 1 defaya mahsus olmak üzere başvuru yapan bursiyerler arasında kriterleri sağlayan belirli sayıda bursiyere 1.000 TL  nakit desteğini kapsamaktadır.


2021-2022 eğitim öğretim dönemi içerisinde bütçeden burs almaya hak kazanan öğrencilerin telefon numaralarına mesaj gönderilerek banka hesap bilgileri talep edildi. Verilen burslar sadece 2021-2022 eğitim-öğretim dönemini kapsamaktadır. Bu yıl burs kontenjanımıza dahil olmamanız durumunda bir sonraki başvuruda kriterleri sağlamanız veya kontenjan açığı oluşması durumunda başvuru sistemine dahil olanlara öncelik tanınacaktır.

Diğer Haberler